Статті

Вода «ДАЯНА» - смак талої води

ЯКА ВОДА ПОТРІБНА НАШОМУ ОРГАНІЗМУ?

Якщо вода прозора, не має запаху, кольору і неприємного смаку, то у будь-якої людини може скластися враження, що її можна пити. Але насправді те, що повсякденно називають водою, це водний розчин різних речовин, які можуть завдати непоправної шкоди здоров'ю людини. Не випадково матеріали Всесвітньої організації охорони здоров'я свідчать про те, що 80% всіх захворювань викликані вживанням неякісної води. Як правило, людина не може відчути небезпечні для себе речовини в воді. Вони впливають на здоров'я поступово, руйнуючи імунну систему, і проявляються вигляді різних захворювань. Навіть якщо у воді немає широко відомих небезпечних забруднень, а лише підвищена загальна мінералізація води, то вживання такої води - прямий шлях до захворювань нирок і печінки, шлунково-кишкового тракту, шкіри і підшкірної клітковини, гінекологічних захворювань, змін в імунній системі з непередбачуваними наслідками.

Ви коли-небудь задумалися над тим, чому люди без прісної води гинуть в морях і океанах?

Справа в тому, що все живе на суші, розвивалося в умовах вживання практично дистильованої води, що ллється з небес. Тому солі у воді - це, по суті, отруйні речовини. Чим більше їх концентрація в вживаній воді, тим швидше гине організм. Навіть морська риба всередині «обезсолена». У будь-якій цивілізованій країні спеціальними стандартами встановлені верхні межі допустимого вмісту солей у питній воді. При цьому величина верхньої межі змісту «мінералів» визначається, в першу чергу, не безпекою води для людини, а «розумною» величиною витрат на очищення води і здатністю рядових лабораторій визначити гранично допустиму концентрацію забруднень.

«Мінерали» (слово дано в лапках, оскільки слід було говорити хоча б неорганічні елементи) грають дуже важливу роль в нашому житті. «Мінерали» в воді - це просто розчинена суміш солей, що містяться в грунті. Для того, щоб ми могли їх засвоїти з води, в організмі має відбутися утворення хелатних сполук. У хелатних з'єднаннях неорганічні елементи міцно пов'язані з особливими органічними молекулами. Але людський організм володіє дуже органічною здатністю утворювати хелати з мінеральними домішками води. В умовах вживання «небесної дистильованої води» в нашому організмі не міг сформуватися механізм обміну речовин, який видобуває мінеральні компоненти з води. Природа не може створити засіб вилучення того, чого немає. Тому ми практично не здатні засвоювати мінеральні речовини з води. Всі необхідні організму мінеральні компоненти ми отримуємо з їжею рослинного і тваринного походження, де набір необхідних неорганічних елементів («мінералів») вже знаходиться у вигляді хелатних сполук, готових до вживання.

Що ж знаходиться усередині нас?

Вода в організмі людини утримується завдяки особливим біологічним мембранам, які пронизують його водне середовище, і оточують всі живі клітини. Всю рідину, оточену біологічними мембранами можна розділити на два типи: внутрішньоклітинну і позаклітинну. Внутрішньоклітинна рідина включає дві третини всієї маси води і створює умови, необхідні для

1) перетворення, зберігання і використання енергії;

2) здійснення гомеостазу;

3) реплікації;

4) виконання інших специфічних функцій.

Позаклітинна рідина включає одну третину всієї води, яка розподіляється між плазмою і інтерстиціальним простором. Позаклітинна рідина забезпечує систему доставки. З її допомогою до клітин надходять поживні речовини, кисень, різні іони та мікроелементи, а також численні молекули регуляторів (гормонів), які координують роботу просторово роз'єднаних клітин. Позаклітинна рідина видаляє вуглекислий газ, відходи метаболізму, токсичні або знешкоджені речовини з безпосереднього оточення клітини.

Для порівняння, в таблиці дані концентрації в грамах на літр неорганічних іонів (те, що в побуті називають «мінералами») в позаклітинній рідині, внутрішньоклітинній рідині, океанській воді солевмістом близько 35 г / літр і типовій київській артезіанській воді, в тому числі тій, яка пакується різними виробниками.

Іон «мінерал» Рідина
позаклітинна
Рідина внутрішньоклітинна Океанська вода Київська артезіанська вода
Na+ 3.22 0.23 10.7 0.03
K+ 0.156 5.460 0.382 0.01
Ca++ 0.100 0.000004 0.417 0.07
Mg++ 0.036 0.72 1.297 0.014
Cl- 3.550 0.142 19.34 0.021
HCO3- 1.647 0.270 0.097 0.34
PO4- 0.190 5.700 <0.00007 <0.00005

Як видно з таблиці, іонний склад внутрішньоклітинної рідини дуже відрізняється від складу позаклітинної рідини і в ще більшій мірі відрізняється від складу океанської або артезіанської води. В океанській і артезіанській воді практично немає дуже важливого в біологічному відношенні елемента - фосфору (в таблиці PO4-). Тому, якщо в рекламі мінералізованих вод вам розповідають про біологічно повноцінний набір мінеральних компонентів артезіанської води, то це, м'яко кажучи, некоректно.

Внутрішньоклітинне середовище багате іонами калію (К +) і магнію (Mg ++), а основним аніоном є фосфат (PO4-), тоді як позаклітинна рідина містить у великій кількості іони натрію (Na +) і кальцію (Ca ++), а основним аніоном є іонхлор (Cl-). Вважають, що в первинному океані, де виникло життя, була висока концентрація іонів К + і Mg ++, а тому ферментативні реакції та інші біологічні процеси еволюціонували таким чином, що оптимальним для них стало саме таке середовище. Надалі склад первинного океану став поступово змінюватися, в ньому стали переважати іони Na ​​+ і Ca ++, і клітини піддалися сильному тиску відбору. У цих умовах для формування в них абсолютно нового комплексу біохімічних і фізіологічних процесів потрібні були б колосальні зміни. Замість цього клітина, а потім і багатоклітинні організми відгородилися від нового чужого навколишнього середовища біологічними мембранами. Ми з вами маємо такий подвійний мембранний бар'єр. Перший - між навколишнім середовищем (у тому числі водою) і позаклітинною рідиною, другий мембранний бар'єр - між позаклітинною і внутрішньоклітинною рідиною.

Ці мембранні бар'єри не є ідеальними. Через біологічні мембрани з навколишнього середовища проникає частина забруднень, отруйних для нашого організму. Саме тому так важливо не допустити до нашого першого мембранного бар'єру домішки, в тому числі і мінералізовану воду, яка не має ніякого відношення до океану, в якому зародилося життя. Ось чому необхідно дихати чистим повітрям і пити чисту воду, в якій немає «мінералів», що забруднюють наш організм.

Вживання вод без солей -це шлях до довголіття. Не випадково райони масового проживання довгожителів об'єднує тільки одна особливість - там п'ють маломінералізовану воду.

Багатьом уже знайома вода «ДАЯНА», має смак талої води, оскільки як тала вода вона практично позбавлена солей.

Всього Вам найкращого і, перш за все, міцного здоров'я.

М. І. Пономарьов

Професор, доктор технічних наук